Günlük olmuş yıllık

Bu siteye girenler oluyordur muhakkak. Ama yazdığım yazıların tarihlerine bakınca inanın ben bile utandım halimden. Ocak 2013 (ki sayılmaz bu giriş), Haziran 2013 sonra bu yazı ile Aralık 2014. Blog yani Türkçe karşılığı ile günlük dediğimiz bu sitem tam anlamıyla bir yıllık olmuş.

Aradan geçen bunca süre boş geçmedi elbette. Altı yıldan fazla süre boyunca mesaimi harcadığım Infomag Yayıncılıktan (Bloomberg Businessweek Türkiye)  bu sene başında ayrılmış ve SDN Medya (ShiftDelete.Net olarak tanınıyor daha çok) çatısı altına geçmiştim. Benim için stratejik ve kariyerime yön verecek riskli bir karardı. SDN çatısı altında sıfır noktasından başlayarak ekip arkadaşlarım ile TechInside isimli kurumsal haber sitesini kurdum. Sadece altı ay içinde kendi alanında gerek trafik gerekse nitelik anlamında Türkiye’de bir numaraya çıkmayı başardı. Geceli ve gündüzlü çok yoğun bir çalışma oldu bizim için. Elbette bu süre zarfında SDN de büyüdü.

Sonra hiç beklenmedik bir teklif aldım ve Club Silicon Valley adındaki, ABD merkezli ama kurucuları Türk olan bir eğitim, organizasyon ve danışmanlık şirketinden iş teklifi aldım. Çocuklar ile çalışacak, Silikon Vadisi kültürünü ve başarısını anlatacaktık. Çok zor bir karar oldu, hatta öylesine gel gitli bir karar oldu ki hayatımın hiç bir döneminde bir karar almak için böylesine zorlandığımı hatırlamıyorum. Kabul ettim. Ama TechInside’dan da kopamadım, oraya destek vermeye devam ediyorum. Ne kadar sürdürebileceğimden emin değilim ama benim gözümde üçüncü bir çocuğum gibi…

Bir yandan aile, bir yandan hayatın kendi hengâmesi, toplantılar, sunumlar, içerik üretme yarışı, seyahatler, sosyal medyada boğulma… Bu yıllığı tekrar günlüğe çevirmek önemli. Umuyorum ki saçlarımdaki beyazlar hissedilir derecede artmadan önce buraya geri döneceğim. Biraz makyaj, biraz ince işçilik, daha güzel içerik…

Güncelleme: Ocak 2015 tarihi itibariyle Club Silicon Valley’dan ayrıldım. Birliktelik çok uzun sürmedi. İşin elektriği beklediğim gibi çıkmadı diyelim. Bu dönemde maalesef TechInside’dan da ayrılmış oldum.

Tüm bu hengameler olup biterken yeni bir haber portalı olarak kurulacak karar.com çekirdek ekibinde yer almam için bir davet aldım ve kabul ettim zira zaten tüm çalıştığım yerlerden ayrılmıştım.

15 Ocak’da bir numaralı çalışanı olarak işe başladığım karar.com sadece üç ayda fikirden ürüne dönüştü ve hızla büyümeye devam ediyor.

Sanırım güncelleme öncesinde bahsettiğim”saçlarımdaki beyazlıkların hissedilir derecede artmadan önce buralara geri dönme” planım şimdilik askıya alınmış gibi görünüyor.

One Response to “Günlük olmuş yıllık”

  1. Metin Akın dedi ki:

    Öncelikle, haydi hayırlısı olsun hocam.
    Bloomberg Businessweek Türkiye okurken yazılarını merakla beklerdim; gözlemlerin ve yazı üslubun bir harikaydı. Magazinsel bir tarafa kaydığı için dergiyi okumayı bırakmıştım. Ve şimdiki CES sonrası nasıl öğrensem acaba derken blogu buldum. Yorumun başında belirttiğim dilekleri aynen iletiyorum.
    Sen daha yaz abi, yorulmadan çok yaz ki okuyalım 🙂

Leave a Reply